Робота з парою

Так ось в результаті такої роботи пара починає говорити по-іншому: відкрито, без звинувачень, може навіть з повагою. Це закладає фундамент у тому, щоб спільно вирішувати сімейні завдання. Разом з цим збільшується чутливість до свого стану, а це збільшує продуктивність у роботі та відпочинку. Слід зазначити, що чутливість до емоційного стану іншу людину позитивно впливає інтимні відносини.

Ми також працюємо з сімейною історією. Використання інформації про сімейну історію допомагає розблокувати сімейну систему та отримати доступ до сімейних секретів, дає можливість побудувати нові терапевтичні гіпотези на підставі повторюваних патернів поведінки та помістити симптом у певний контекст.

Сімейна психотерапія являє собою системний підхід і відповідає таким принципам:

Принцип цілісності: Сім’я – цілісна система, її слід розглядати цілком.

Принцип відкритості: Усі сімейні проблеми обговорюються у присутності всіх членів сім’ї.

Принцип відповідальності: Будь-яке внутрішньосімейне порушення – результат сімейних відносин, а не чиясь персональна вина. У будь-якому симптомі є позитивне значення.

Принцип нейтральності: Психотерапевти не повинен брати сторону однієї зі сторін.

Принцип гіпотетичності: Психологи будує гіпотези, які згодом спростовує чи підтверджує.

Дослідження та міжнародне визнання (Вікіпедія)

Системна (сімейна) терапія визнана у США та більшості європейських країн (Фінляндії, Італії, Польщі, Швейцарії, Угорщини та Великобританії) на державному рівні як терапевтичний метод. В Австрії визнання відбулося після ретельного дослідження, проведеного Федеральним міністерством охорони здоров’я у 1993 р. 14 грудня 2008 р. Науково-консультативна рада психотерапії ухвалила вважати системну терапію науково визнаною в Німеччині. Незадовго до цього дві провідні організації «Німецьке товариство системної та сімейної терапії» (DGSF) та «Системне товариство» (SG) надали Науково-консультативній раді психотерапії результати спільного дослідження, метою якого була допомога в офіційному визнанні цього терапевтичного спрямування в Німеччині. Близько 80 рандомізованих та контрольованих досліджень змогли підтвердити, що системна та сімейна терапія є ефективним та економічним методом психотерапії, що має дуже хороший довгостроковий ефект.

Про те, що пари шукає допомоги у психотерапевтів, знятий не один фільм!